Rastový LED pás 12V 2835 60 SMD/m 12W/m

spoľahlivosť produktu na základe reklamácií100%

VÝHODY

 • Cena za 1m
 •  Dlhá životnosť

NEVÝHODY

 • Predávame len celé 5m rolky
 • Nutnosť chladenia pomocou hliníkového profilu


K tomuto pásu odporúčame použiť na napájanie nasledovné zdroje , prípadne výkonnejšie:

 1. Pri dĺžkach do 3m interiérový LED zdroj 60W alebo LED zdroj 60W
 2. Pri dĺžkach do 5m LED zdroj 100W
 3. Pri dĺžkach nad 5m odporúčame pre rovnomerné svietenie po celej dĺžke pásu buď paralelné zapojenie alebo napájanie z oboch strán pásu dostatočne výkonným zdrojom.

Dostupnosť

Dostupné na objednávku

Dodanie

3 - 10 dní

Katalógové číslo: ST78081 Kategórie: ,

Upozornenie

Pre dosiahnutie deklarovanej životnosti doporučujeme pásy inštalovať na hliníkové profily. Bez dostatočného chladenia môže dôjsť k poškodeniu čipov, na ktoré sa záruka nevzťahuje.

Technické parametre

Príkon

12W/m

Napájanie

DC 12V

Počet SMD na 1m

60

Typ pásu

10 mm chip 2835

Typ LED

SMD 2835

Uhol svietenia

120°

Farba svetla

1200K 650nm

Rozmery

10 x 1,4 x 5000 mm

Krytie

IP20

Použitie

Interiér

Stmievateľnosť

Stmievateľné

Životnosť

40 000 hodín

Popis produktu

Rastový LED pás 12V 2835 60 SMD/m 12W/m  je dokonalým riešením pre podporu rastu rastlín v interiéri. Na rozdiel od klasických pásov vyžaruje svetlo v plnom spektre 1200K a vlnovej dĺžke 650 nm čo ho predurčuje na podporu rastu rastlín.
Tento rastový LED pás 12V 2835 60 SMD/m 12W/m má pomerne nízku spotrebu 12 W/m, nevyžaruje škodlivé UV a infračervené žiarenie. Uhol svietenia je 120°. Životnosti môže byť až 50 000 hodín.

VRastový LED pás 12V 2835 60 SMD/m 12W/m  je dodávaný ako 5m rolka.

Pre ľahšiu montáž vám pomôže samolepiaca páska, ktorá je umiestnená po celej dĺžke pásu. V prípade potreby si môžete pás rozdeliť na menšie časti, ktoré však treba strihať iba na vyznačených miestach každých 5cm. Pokiaľ by ste strihali na zlom mieste, mohli by ste pás trvalo poškodiť.

V prípade poruchy sa na produkt vzťahuje dvojročná záruka. Záruku nemožno uplatniť v prípade opotrebovania, zlého manipulovania alebo nedodržania priloženého návodu na použitie.

Návod na inštaláciu

Ak sa rozhodnete pre samostatnú inštaláciu, dbajte na platné zásady bezpečnej práce, mechanicky nemanipulujte s LED pásom ani s jeho komponentmi, nepoškoďte trasu vodiča na doske a využívajte paralelné elektrické zapojenie. Sériové zapojenie by mohlo spôsobiť preťaženie a poškodenie pásu v dôsledku nerovnomerného úbytku napätia.

 1. Pred inštaláciou majte na pamäti, že musíte odstrániť silikón v mieste spojenia. Zároveň na mieste trvalého pripojenia otestujte, či pás správne funguje.
 2. Vypnite elektrický prúd a následne vyčistite okolie od olejových, prachových, či silikónových stôp. Na čistenie nepoužívajte čistiace prostriedky, ktoré po sebe zanechávajú vosk alebo reziduá.
 3. Vymerajte si priestor určený na montáž, aby ste zistili, či budete pás skracovať alebo deliť.
 4. Pomocou schémy zapojenia pripojte vhodné konektory k RGB ovládaču. Väčšinou sú miesta napájania označené písmenami (R – červená, G – zelená, B – modrá), aby ste vedeli ktorý káblik, kam pripojiť.
 5. Ak pás inštalujete vo vlhkom prostredí, použite zmršťovaciu trubičku.
 6. Zo zadnej strany pásu odlepte samolepiacu pásku a pritlačte pás na požadovaný podklad.
 7. Zapnite elektrický prívod a pomocou ovládača otestujte funkčnosť nainštalovaného pásu.

Náročnosť inštalácie

LED produkt má strednú náročnosť inštalácie. Odporúčame inštalovať elektrikárom alebo montážnou firmou, ale zvládne to aj zručný domáci majster. Prosíme vás, aby ste si prečítali návod na inštaláciu a postupovali podľa neho.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rastový LED pás 12V 2835 60 SMD/m 12W/m”