Vodeodolný RGB LED pás 5050 30 SMD/m

spoľahlivosť produktu na základe reklamácií100%

VÝHODY

 • Cena za 1m
 •  Dlhá životnosť

NEVÝHODY

 • Predávame len celé 5m rolky
 • Nutnosť chladenia pomocou hliníkového profilu


K tomuto pásu odporúčame použiť na napájanie nasledovné zdroje, prípadne výkonnejšie:

 1. Pri dĺžkach do 3m interiérový LED zdroj 36W alebo LED zdroj 36W
 2. Pri dĺžkach do 5m interiérový LED zdroj 60W alebo LED zdroj 60W
 3. Pri dĺžkach nad 5m odporúčame pre rovnomerné svietenie po celej dĺžke pásu buď paralelné zapojenie alebo napájanie z oboch strán pásu dostatočne výkonným zdrojom.

Nie je na sklade

Dodanie

Dovoz ukončený - dopredaj len zo skladu

Katalógové číslo: 4303 Kategórie:

Upozornenie

Pre dosiahnutie deklarovanej životnosti doporučujeme pásy inštalovať na hliníkové profily. Bez dostatočného chladenia môže dôjsť k poškodeniu čipov, na ktoré sa záruka nevzťahuje.

Technické parametre

Príkon

7,2 W/m

Napájanie

DC 12V

Počet SMD na 1m

30

Typ pásu

10 mm RGB

Typ LED

SMD 5050

Uhol svietenia

120°

Farba svetla

RGB

Rozmery

10 x 2,4 x 5000 mm

Krytie

IP64

Použitie

Exteriér, Interiér

Stmievateľnosť

Stmievateľné

Životnosť

40 000 hodín

Popis produktu

Hľadáte svetlo, ktoré v sebe spája efektivitu, šetrnosť a štýlový estetický vzhľad? Vodeodolnými RGB LED pásmi 5050 s 30 SMD/m môžete osvetliť nábytok, poličky, schody, priestor za TV alebo strop zo sadrokartónu. Tento model s krytím IP64, tzn. je prachuvzdorný a vodeodolný a preto je vhodný aj do kuchyne, kúpeľne alebo do exteriéru.

K tomuto pásu potrebujete aj RGB ovládač, pomocou ktorého si môžete nastaviť prechod 3 základných farieb (červená, zelená, modrá), blikanie farieb, stmievanie, intenzitu či jas podľa vašich predstáv.

Na 5 metrovom kotúči je umiestnených 30 LED diód čipu SMD 5050. Pás sa dá rozdeliť na časti, ktoré sú 10cm dlhé, miesto na strihanie je na páse jasne vyznačené.

Vodeodolný RGB LED pás 5050 30 SMD/m sa napája cez jednosmerný prúd (DC) s výstupným napätím 12V. Uhol svietenia je 120°, spotreba 7,2 W/m a životnosť až 50 000 hodín. RGB pás dodávame aj s vopred nalepenou samolepiacou páskou, ktorá vám uľahčí montáž. K produktu patrí aj štvoržilový káblik, ktorý umožní priame napojenie k RGB ovládaču a k zdroju jednosmerného prúdu.

V prípade poruchy sa na produkt vzťahuje dvojročná záruka. Záruku nemožno uplatniť v prípade opotrebovania, zlého manipulovania alebo nedodržania priloženého návodu na použitie.

Návod na inštaláciu

Ak sa rozhodnete pre samostatnú inštaláciu, dbajte na platné zásady bezpečnej práce, mechanicky nemanipulujte s LED pásom ani s jeho komponentmi, nepoškoďte trasu vodiča na doske a využívajte paralelné elektrické zapojenie. Sériové zapojenie by mohlo spôsobiť preťaženie a poškodenie pásu v dôsledku nerovnomerného úbytku napätia.

 1. Pred inštaláciou majte na pamäti, že musíte odstrániť silikón v mieste spojenia. Zároveň na mieste trvalého pripojenia otestujte, či pás správne funguje.
 2. Vypnite elektrický prúd a následne vyčistite okolie od olejových, prachových, či silikónových stôp. Na čistenie nepoužívajte čistiace prostriedky, ktoré po sebe zanechávajú vosk alebo reziduá.
 3. Vymerajte si priestor určený na montáž, aby ste zistili, či budete pás skracovať alebo deliť.
 4. Pomocou schémy zapojenia pripojte vhodné konektory k RGB ovládaču. Väčšinou sú miesta napájania označené písmenami (R – červená, G – zelená, B – modrá), aby ste vedeli ktorý káblik, kam pripojiť.
 5. Ak pás inštalujete vo vlhkom prostredí, použite zmršťovaciu trubičku.
 6. Zo zadnej strany pásu odlepte samolepiacu pásku a pritlačte pás na požadovaný podklad.
 7. Zapnite elektrický prívod a pomocou ovládača otestujte funkčnosť nainštalovaného pásu.

Náročnosť inštalácie

LED produkt má strednú náročnosť inštalácie. Odporúčame inštalovať elektrikárom alebo montážnou firmou, ale zvládne to aj zručný domáci majster. Prosíme vás, aby ste si prečítali návod na inštaláciu a postupovali podľa neho.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Vodeodolný RGB LED pás 5050 30 SMD/m”