High-End RGB LED pás do interiéru 5050 30 SMD/m

spoľahlivosť produktu na základe reklamácií100%

VÝHODY

 • 3-ročná záruka
 • Vhodný na dlhodobé svietenie
 • Cena za 1m
 • Dlhá životnosť

NEVÝHODY

 • Predávame len celé 5m rolky
 • Nutnosť chladenia pomocou hliníkového profilu


K tomuto pásu odporúčame použiť na napájanie nasledovné zdroje, prípadne výkonnejšie:

 1. Pri dĺžkach do 3m interiérový LED zdroj 36W alebo LED zdroj 36W
 2. Pri dĺžkach do 5m interiérový LED zdroj 60W alebo LED zdroj 60W
 3. Pri dĺžkach nad 5m odporúčame pre rovnomerné svietenie po celej dĺžke pásu buď paralelné zapojenie alebo napájanie z oboch strán pásu dostatočne výkonným zdrojom.

Dostupnosť

Centrálny sklad na dopyt, v NR posledných 5ks

Dodanie

1 - 3 dni

Upozornenie

Pre dosiahnutie deklarovanej životnosti doporučujeme pásy inštalovať na hliníkové profily. Bez dostatočného chladenia môže dôjsť k poškodeniu čipov, na ktoré sa záruka nevzťahuje.

Technické parametre

Príkon

7,2 W/m

Napájanie

DC 12V

Počet SMD na 1m

30

Typ pásu

10 mm RGB

Typ LED

SMD 5050

Uhol svietenia

120°

Farba svetla

RGB

Rozmery

10 x 2,4 x 5000 mm

Krytie

IP20

Použitie

Interiér

Stmievateľnosť

Stmievateľné

Životnosť

40 000 hodín

Popis produktu

High-End RGB LED pás 5050 s 30 SMD/m predstavuje vhodné dekoratívne osvetlenie všade tam, kde potrebujete meniť farby podľa nálady alebo potreby – váš byt, dom, reštauráciu, či iný interiér. Pomocou ovládača si môžete meniť jas, intenzitu osvetlenia a aj samotnú farbu. Príjemnú atmosféru vám navodia rôzne funkcie blikania farieb, prechodu farieb a stmievania.

RGB pásy sú vhodné na podsvietenie poličiek, obrazov, sadrokartónových podhľadov alebo nábytku, no môžete ich použiť aj v interiérovom dizajne kaviarní, reštaurácií, barov a hotelov. Je to veľmi moderné osvetlenie s dlhou životnosťou až 50 000 hodín. Medzi jeho prednosti patrí aj fakt, že šetrí vaše peniaze vďaka nízkej spotrebe energie 7,2 W/m. Rozptyl osvetlenia RGB pásu je 120° a napája sa cez jednosmerné 12V napätie.

Dĺžka pásu na rolke je 5m (aj uvedená cena je za 1m) a skladá sa z kratších segmentov, ktoré môžete podľa potreby inštalácie strihať na vyznačených miestach. Každý segment má 10cm a obsahuje 3 LED čipy.

Interiérový RGB LED pás nemá IP krytie, ktoré by ho chránilo pred vlhkosťou, a preto je určený len pre vnútorné a suché miesta. Inštaláciu LED pásu uľahčuje vopred nalepená samolepiaca páska, ktorá je umiestnená z jednej strany. S 5m balením dodávame aj vopred pripravený štvoržilový káblik, ktorý umožní okamžité napojenie na zdroj jednosmerného prúdu a pripojenie k ovládaču RGB.

Návod na inštaláciu

Inštalácia RGB LED pásov je pomerne jednoduchá:

 1. Pred samotnou inštaláciou najprv otestujte na mieste trvalého pripojenia, či pás funguje, potom vypnite elektrický prúd a začnite s montážou. Okolie inštalácie musí byť čisté a nesmie byť v okolí žiaden prach, silikón, či olej. Taktiež by ste sa mali vyhýbať čistiacim prostriedkom, ktoré po sebe zanechávajú vosk alebo reziduá.
 2. Pred tým, ako začnete pás inštalovať, zmerajte si dĺžku, na ktorú budete pás strihať. Nezabudnite, že pás môžete strihať len na označených miestach.
 3. Následne pripojte vhodné konektory k ovládaču RGB. Na RGB ovládači je zväčša vyznačené písmenami (R – červená, G – zelená, B – modrá), ktorý káblik, kam zapojiť. Schéma zapojenia by však mala byť pribalená k ovládaču.
 4. Zo zadnej strany pásu odstráňte samolepiacu pásku a jemným pritlačením ho umiestnite na požadované miesto.
 5. Zapnite elektrický prúd a otestujte nainštalovaný RGB pás prostredníctvom ovládača. Majte na pamäti, že žiaden komponent potrebný k inštalácii nemôže byť mechanicky poškodený, či namáhaný. Odporúčame paralelné elektrické zapojenie, pretože sériové zapojenie by mohlo vyvolať nevyvážený úbytok napätia, čo by mohlo natrvalo poškodiť pás. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete pre sériové zapojenie, pri väčších dĺžkach použite zosilňovač, ktorý vám napätie vyváži.

Pri poruche pásu alebo jeho častí sa nepokúšajte o ich opravu a nevykonávajte na nich žiadne zásahy. Na pásy LED poskytujeme dvojročnú záruku, ktorá sa však nevzťahuje na poškodenie spôsobené neodbornou inštaláciou, opotrebovaním, či zlým zaobchádzaním. Pri inštalácii dbajte na platné zásady bezpečnosti práce.

Náročnosť inštalácie

LED produkt má strednú náročnosť inštalácie. Odporúčame inštalovať elektrikárom alebo montážnou firmou, ale zvládne to aj zručný domáci majster. Prosíme vás, aby ste si prečítali návod na inštaláciu a postupovali podľa neho.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “High-End RGB LED pás do interiéru 5050 30 SMD/m”