Vysoko svietivý RGB 3535 LED pás 24V 120 SMD/m 24W/m

spoľahlivosť produktu na základe reklamácií100%

VÝHODY

  • Cena za 1m
  • Dlhá životnosť

NEVÝHODY

  • Predávame len celé 5m rolky
  • Nutnosť chladenia pomocou hliníkového profilu

Dostupnosť

Centrálny sklad zvyčajne viac ako 100ks v NR viac ako 10ks

Dodanie

3 - 7 dní

Upozornenie

Pre dosiahnutie deklarovanej životnosti doporučujeme pásy inštalovať na hliníkové profily. Bez dostatočného chladenia môže dôjsť k poškodeniu čipov, na ktoré sa záruka nevzťahuje.

Technické parametre

Príkon

24 W/m

Napájanie

24V

Počet SMD na 1m

120

Typ pásu

10 mm RGB

Typ LED

SMD 3535

Uhol svietenia

120°

Farba svetla

RGB

Rozmery

10 x 3,6 x 5000 mm

Krytie

IP21

Použitie

Interiér

Stmievateľnosť

Stmievateľné

Životnosť

40 000 hodín

Popis produktu

Vysoko svietivý RGB 3535 LED pás 24V 120 SMD/m 24W/m dá Vášmu interiéru nový nádych a čerstvý štýl.

Môžete ním podsvietiť výklady, či sadrokartónový strop. Čím sa RGB pás odlišuje od iných LED pásov? Ide o model LED svetiel, ktorý v sebe zahŕňa tri základné farby: červená, zelená a modrá. Miešaním týchto troch základných farieb môžete výslednú farbu pásu jednoducho meniť ovládačom.

Vysoko svietivý RGB 3535 LED pás 24V 120 SMD/m 24W/m dodávame v 5m dĺžke, pričom ich ho možné deliť po každých 5cm na vyznačenom mieste. Na jeden meter pásu spadá 120 diód s výkonnejším SMD čipom 3535.

Tieto pásy sa napájajú cez jednosmerný prúd na napájací zdroj, ktorého výstupné napätie musí byť 24V. V žiadnom prípade ho nezapájajte priamo do 230V elektrickej zásuvky.

K LED pásu si je potrebné dokúpiť RGB ovládač, vďaka ktorému si viete nastaviť intenzitu svetla, jas, stmievanie alebo blikanie. LED pásy sú pokryté samolepiacou páskou, ktorá vám uľahčí inštaláciu a pripájame k nim aj štvoržilový káblik, ktorý vám umožní okamžité napojenie k ovládaču a k zdroju jednosmerného prúdu.

Návod na inštaláciu

Inštalácia RGB LED pásov je pomerne jednoduchá:

  1. Pred samotnou inštaláciou najprv otestujte na mieste trvalého pripojenia, či pás funguje, potom vypnite elektrický prúd a začnite s montážou. Okolie inštalácie musí byť čisté a nesmie byť v okolí žiaden prach, silikón, či olej. Taktiež by ste sa mali vyhýbať čistiacim prostriedkom, ktoré po sebe zanechávajú vosk alebo reziduá.
  2. Pred tým, ako začnete pás inštalovať, zmerajte si dĺžku, na ktorú budete pás strihať. Nezabudnite, že pás môžete strihať len na označených miestach.
  3. Následne pripojte vhodné konektory k ovládaču RGB. Na RGB ovládači je zväčša vyznačené písmenami (R – červená, G – zelená, B – modrá), ktorý káblik, kam zapojiť. Schéma zapojenia by však mala byť pribalená k ovládaču.
  4. Zo zadnej strany pásu odstráňte samolepiacu pásku a jemným pritlačením ho umiestnite na požadované miesto.
  5. Zapnite elektrický prúd a otestujte nainštalovaný RGB pás prostredníctvom ovládača. Majte na pamäti, že žiaden komponent potrebný k inštalácii nemôže byť mechanicky poškodený, či namáhaný. Odporúčame paralelné elektrické zapojenie, pretože sériové zapojenie bymohlo vyvolať nevyvážený úbytok napätia, čo by mohlo natrvalo poškodiť pás. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete pre sériové zapojenie, pri väčších dĺžkach použite zosilňovač, ktorý vám napätie vyváži.

Pri poruche pásu alebo jeho častí sa nepokúšajte o ich opravu a nevykonávajte na nich žiadne zásahy. Na pásy LED poskytujeme dvojročnú záruku, ktorá sa však nevzťahuje na poškodenie spôsobené neodbornou inštaláciou, opotrebovaním, či zlým zaobchádzaním. Pri inštalácii dbajte na platné zásady bezpečnosti práce.

Náročnosť inštalácie

LED produkt má strednú náročnosť inštalácie. Odporúčame inštalovať elektrikárom alebo montážnou firmou, ale zvládne to aj zručný domáci majster. Prosíme vás, aby ste si prečítali návod na inštaláciu a postupovali podľa neho.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Vysoko svietivý RGB 3535 LED pás 24V 120 SMD/m 24W/m”