RGB LED pás do interiéru 5050 24V 60 SMD/m

spoľahlivosť produktu na základe reklamácií100%

VÝHODY

  • Cena za 1m
  • Dlhá životnosť

NEVÝHODY

  • Predávame len celé 5m rolky
  • Nutnosť chladenia pomocou hliníkového profilu

Dostupnosť

Dostupné na objednávku

Dodanie

1 - 3 dni

Upozornenie

Pre dosiahnutie deklarovanej životnosti doporučujeme pásy inštalovať na hliníkové profily. Bez dostatočného chladenia môže dôjsť k poškodeniu čipov, na ktoré sa záruka nevzťahuje.

Technické parametre

Príkon

14,4 W/m

Napájanie

24V

Počet SMD na 1m

60

Typ pásu

10 mm RGB

Typ LED

SMD 5050

Uhol svietenia

120°

Farba svetla

RGB

Rozmery

10 x 2,4 x 5000 mm

Krytie

IP21

Použitie

Interiér

Stmievateľnosť

Stmievateľné

Životnosť

40 000 hodín

Popis produktu

Potrebujete vynoviť alebo zmodernizovať vaše bývanie? Záruku nadčasového dizajnu vám poskytnú moderné RGB LED pásy 5050 s 60 SMD/m, vďaka ktorým dáte interiéru nový nádych a čerstvý štýl.

Môžete nimi podsvietiť schody, obrazy, nábytok, či sadrokartónový strop. Čím sa RGB pás odlišuje od iných LED pásov? Ide o model LED svetiel, ktorý v sebe zahŕňa tri základné farby: červená, zelená a modrá. Miešaním týchto troch základných farieb môžete výslednú farbu pásu jednoducho meniť ovládačom.

RGB LED pásy do interiéru 5050 24V 60 SMD/m dodávame v 5m dĺžke, pričom ich je možné deliť po každých 10cm na vyznačenom mieste. Na jeden meter pásu spadá 60 diód s výkonnejším SMD čipom 5050.

Tieto pásy sa napájajú cez jednosmerný prúd na napájací zdroj, ktorého výstupné napätie musí byť 24V. V žiadnom prípade ho nezapájajte priamo do 230V elektrickej zásuvky.

Medzi výhody RGB LED pásu do interiéru 5050 24V 60 SMD/m patrí jeho pomerne nízka spotreba 14,4 W/m a jeho dlhá životnosť, až 50 000 hodín. Nevyžaruje UV svetlo ani infračervené žiarenie. Vyžarujúci svetelný uhol pásu je 120° a jeho stupeň ochrany je ohodnotený krytom IP21, čo znamená, že nie je vodeodolný a je vhodný len do interiérov a na suché miesta.

K LED pásu si je potrebné dokúpiť RGB ovládač, vďaka ktorému si viete nastaviť intenzitu svetla, jas, stmievanie alebo blikanie. LED pásy sú pokryté samolepiacou páskou, ktorá vám uľahčí inštaláciu a pripájame k nim aj štvoržilový káblik, ktorý vám umožní okamžité napojenie k ovládaču a k zdroju jednosmerného prúdu.

Návod na inštaláciu

Inštalácia RGB LED pásov je pomerne jednoduchá:

  1. Pred samotnou inštaláciou najprv otestujte na mieste trvalého pripojenia, či pás funguje, potom vypnite elektrický prúd a začnite s montážou. Okolie inštalácie musí byť čisté a nesmie byť v okolí žiaden prach, silikón, či olej. Taktiež by ste sa mali vyhýbať čistiacim prostriedkom, ktoré po sebe zanechávajú vosk alebo reziduá.
  2. Pred tým, ako začnete pás inštalovať, zmerajte si dĺžku, na ktorú budete pás strihať. Nezabudnite, že pás môžete strihať len na označených miestach.
  3. Následne pripojte vhodné konektory k ovládaču RGB. Na RGB ovládači je zväčša vyznačené písmenami (R – červená, G – zelená, B – modrá), ktorý káblik, kam zapojiť. Schéma zapojenia by však mala byť pribalená k ovládaču.
  4. Zo zadnej strany pásu odstráňte samolepiacu pásku a jemným pritlačením ho umiestnite na požadované miesto.
  5. Zapnite elektrický prúd a otestujte nainštalovaný RGB pás prostredníctvom ovládača. Majte na pamäti, že žiaden komponent potrebný k inštalácii nemôže byť mechanicky poškodený, či namáhaný. Odporúčame paralelné elektrické zapojenie, pretože sériové zapojenie bymohlo vyvolať nevyvážený úbytok napätia, čo by mohlo natrvalo poškodiť pás. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete pre sériové zapojenie, pri väčších dĺžkach použite zosilňovač, ktorý vám napätie vyváži.

Pri poruche pásu alebo jeho častí sa nepokúšajte o ich opravu a nevykonávajte na nich žiadne zásahy. Na pásy LED poskytujeme dvojročnú záruku, ktorá sa však nevzťahuje na poškodenie spôsobené neodbornou inštaláciou, opotrebovaním, či zlým zaobchádzaním. Pri inštalácii dbajte na platné zásady bezpečnosti práce.

Náročnosť inštalácie

LED produkt má strednú náročnosť inštalácie. Odporúčame inštalovať elektrikárom alebo montážnou firmou, ale zvládne to aj zručný domáci majster. Prosíme vás, aby ste si prečítali návod na inštaláciu a postupovali podľa neho.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “RGB LED pás do interiéru 5050 24V 60 SMD/m”