Farebný LED pás do interiéru 3528 60 SMD/m 4,8W/m

spoľahlivosť produktu na základe reklamácií100%

VÝHODY

 • Vhodný na dlhodobé svietenie
 • Cena za 1m
 • Dlhá životnosť

NEVÝHODY

 • Predávame len celé 5m rolky
 • Nutnosť chladenia pomocou hliníkového profilu

K tomuto pásu odporúčame použiť na napájanie nasledovné zdroje, prípadne výkonnejšie:

 1. Pri dĺžkach do 3m interiérový LED zdroj 24W alebo LED zdroj 24W
 2. Pri dĺžkach do 5m interiérový LED zdroj 36W alebo LED zdroj 36W
 3. Pri dĺžkach nad 5m odporúčame pre rovnomerné svietenie po celej dĺžke pásu buď paralelné zapojenie alebo napájanie z oboch strán pásu dostatočne výkonným zdrojom

Dostupnosť

Dostupné na objednávku

Dodanie

1 - 3 dni

Upozornenie

Pre dosiahnutie deklarovanej životnosti doporučujeme pásy inštalovať na hliníkové profily. Bez dostatočného chladenia môže dôjsť k poškodeniu čipov, na ktoré sa záruka nevzťahuje.

Technické parametre

Príkon

4,8 W/m

Napájanie

DC 12V

Počet SMD na 1m

60

Typ pásu

8 mm (chipy 3528)

Typ LED

SMD 3528

Uhol svietenia

120°

Farba svetla

Žltá, Modrá, Červená, Zelená

Rozmery

8 x 2,4 x 5000 mm

Krytie

IP20

Použitie

Interiér

Stmievateľnosť

Stmievateľné

Životnosť

40 000 hodín

Popis produktu

Farebný LED pás do interiéru s 60 SMD/m má všestranné využitie v bytových aj nebytových priestoroch. Ponúkame ho v rôznych farbách svetla: žltá, modrá, zelená, červená. Môžete ním podsvietiť poličky, obrazy, výklad v obchode, interiér vozidla či bar v reštaurácii. Toto ale nie je RGB pás, kde si môžete farby pomocou ovládačov prepínať!

LED pás disponuje veľkou ohybnosťou, vďaka ktorej je možné inštalovať ho aj na ťažko dostupné miesta. Jeho nízka spotreba (4,8 W/m) a dlhá životnosť (50 000 hodín), vám ušetrí nemalú sumu peňazí.

LED pás nevyžaruje UV svetlo ani infračervenú radiáciu, takže je bezpečné aj pre vaše zdravie. Farebný LED pás sa pripája pomocou LED zdroja s výstupným napätím 12V. Dĺžka pásu je 5m, pričom na 1m pripadá 60 jednodiódových LED čipov typu SMD 3528 s rozptylom svetla 120°. Pás môžete strihať po 5cm na presne vyznačených miestach.

Po celej dĺžke pásu sa nachádza samolepiaca páska, ktorá zjednoduší jeho umiestnenie na požadovaných miestach. Ochranné krytie tohto svietidla je IP20, čo znamená, že je určený predovšetkým do interiérov a na suché miesta. Pri zapájaní LED pásu vám pomôže vopred pripravený dvojžilový káblik, ktorým budete môcť okamžite pripojiť pás na zdroj jednosmerného prúdu.
Na výrobok poskytujeme 3 ročnú záruku.

Návod na inštaláciu

Inštalácia LED pásu je veľmi jednoduchá a zvládne ju každý, kto sa bude riadiť priloženým manuálom. Do pásu a ani jeho komponentov nezasahujte a mechanicky ich nenamáhajte. Pre zamedzenie nerovnomerného úbytku napätia, ktoré by viedlo k trvalému poškodeniu LED pásu, odporúčame paralelné elektrické zapojenie. Pri inštalácii nepoškodzujte trasu vodiča na doske.

 1. Pred akýmkoľvek pripájaním vypnite napájanie elektrického prúdu.
 2. Na mieste trvalého pripojenia pás najprv otestujte, či správne funguje.
 3. Priestor určený na inštaláciu vyčistite od olejových alebo prachových stôp, odmerajte si ho a podľa nameraných hodnôt pás skráťte alebo rozdeľte. Pamätajte však, že LED pás môžete deliť len na vyznačených miestach (každých 5cm).
 4. Pás pripojte k zdroju alebo stmievaču pomocou konektorov a zo zadnej strany pásu odlepte lepiacu pásku.
 5. Jemným pritlačením umiestnite pás na pripravené miesto.
 6. Zapnite elektrický prívod a skontrolujte funkčnosť pásu.

Ak by bol pás porušený, nepokúšajte sa o jeho opravu.

Náročnosť inštalácie

LED produkt má strednú náročnosť inštalácie. Odporúčame inštalovať elektrikárom alebo montážnou firmou, ale zvládne to aj zručný domáci majster. Prosíme vás, aby ste si prečítali návod na inštaláciu a postupovali podľa neho.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Farebný LED pás do interiéru 3528 60 SMD/m 4,8W/m”