LED bodové svetlá do sadrokartónu

LED bodové svetlá do sadrokartónu majú uhol svietenia do 90°. Rovnako ako žiarovky GU10 alebo MR16 s päticou a rámikom sa používajú do interiéru – obývačky, kuchyne, chodby, kancelárie, ale aj v hoteloch a reštauračných zariadeniach. Sú rovnako zaujímavé svojou úsporou elektrickej energie, viac ako 80% a životnosťou až 40000 hodín (pri bežnom svietení viac ako 10 rokov).

S klasickými bodovými svetlami na žiarovky GU10 a MR16 sú cenovo porovnateľné, majú však lepšie vyriešený odvod tepla. Keďže vo svietidle je viac priestoru ako v žiarovke, zmestí sa do nich kvalitnejší, spravidla väčší transformátor napätia z 230V na na príslušné napätie. Takéto svietidlá preto môžu byť pri rovnakom výkone užšie, čím sa zmestia aj do sadrokartónových stropov, kam by sa už žiarovky nevtesnali. To zároveň znamená, že tieto svietidlá nájdete aj vo výkonoch, v akých sa žiarovky GU10 a MR16 nevyrábajú. A v neposlednom rade okrem svietenia sú podľa nás aj vhodnejším dizajnovým prvkom.

Napájanie je možné priamo zo siete na 220-230V, pretože všetky naše svietidlá už majú vlastný transformátor na príslušné napätie. Bodové LED svetlá sú tiež vrátane svetelného zdroja, tzn. nie je potrebné zvlášť dokupovať žiarovku.

LED bodové svetlá do sadrokartónu ponúkame na výber 3 druhy podľa použitých LED čipov:

– Lacné Power LED boli prvými bodovými LED svietidlami. Vyznačujú sa veľmi úzkym uhlom svietenia. Do budúcna môže byť problémom, že sa prestanú vyrábať a ich náhradu bude ťažké zohnať.
– Spoľahlivé COB LED svietidlá sú svietidlá novej generácie, kde je multičip umiestnený priamo na hliníkovej vodiacej doske a sú pokryté vrstvou luminoforu, čím dochádza k rovnomernému odvádzaniu tepla. Sú preto výkonnejšie a spoľahlivejšie.
– Rovnako spoľahlivé COB+SMD LED svietidlá sú kombináciou čipov COB a SMD. Rozdiel oproti COB svietidlám je hlavne v dizajne týchto svietidiel a v tom, že použitím SMD čipov majú COB+SMD svietidlá spravidla širší uhol svietenia.