LED trubice T5

LED svietidlo T5 je menej rozšírený typ, využívaný na miestach kde sa kladú nároky na rozmery a dizajn. Dostupné sú v rozmeroch klasických neonénových trubíc t.j. 31cm, 57cm, 87cm, 117cm a 145cm. Telo svietidla je zložené z hliníkového tela osadeného integrovanými LED SMD čipmi a plastového difúzora. Balenie obsahuje okrem svietidla aj úchytky, spojku, záslepku a krátky napájací kábel na 230V. Tieto svietidlá nájdu svoje uplatnenienapr. ako osvetlenie pracovnej dosky v kuchyni, v prístrojoch, kávomatoch ako osvetlenie šácht rozvádzačov a pod.

Ich nespornými výhodami oproti neónovým lineárnym trubiciam sú:

  • nižšia spotreba – v porovnaní s tradičnými neónovými trubicami, LED spotrebujú až o 50% menej elektrickej energie
  • okamžitá 100% svietivosť bez blikania
  • Nie sú citlivé na časté spínanie ako klasické trubice
  • výrazne dlhšia životnosť až do 35 000 hodín
  • nižšia pracovná teplota – nehrozí riziko zapálenia podkladu alebo izolácie
  • možnosť voľby farby svetla
  • neobsahujú ortuť ani iné ťažké kovy ani nebezpečné plyny

LED svietidlá T5 máme k ponuke v dvoch farbách (teplotách) svetla:

Teplá biela (2500-3500K) – farba s nádychom do žlta až oranžova. Najviac pripomína klasické wolfrámové žiarovky. Je vhodná do relaxačných miestností ako sú kaviarne, wellness  ( vhodné na miesta s drevenými obkladmi)…

Studená biela (6000-7000K) – jasná biela farba s jemným nádychom do modra. Je vhodná do priestorov vyžadujúcich koncentráciu ako sú kuchyne, výrobné priestory, administratívne priestory.

Výmena neónových trubíc na LED má najväčšie opodstatnenie v priestoroch, kde sa svieti viac. Napr. už pri 8 hod. svietenia denne sa Vaša investícia vráti už za 10 mesiacov, pričom len záruka na produkt je minimálne 2 roky (pri High-End produktoch 3 roky a Profesionálnych dokonca 5 rokov) a životnosť čipov minimálne 25 000 hod.  Vo všeobecnosti platí, čim viac svietite, tým skôr sa investícia vráti.