LED svietidlá do interiéru

LED svietidlá majú zdroj svetla zabudovaný priamo vo svietidle, tzn. nie je potrebné dokupovať alebo vymieňať žiarovky. Aj zdroj napätia z 230V na na príslušné napätie je súčasťou balenia. Sú teda okamžite pripravené na inštaláciu a netreba nič dokupovať. Navyše kúpou LED svietidiel môžete ušetriť až 80% spotreby elektrickej energie, pričom životnosti týchto svietidiel sa pohybujú od 20 do 50 tisíc hodín. To je pri bežnom svietení 8 až 15 ročná životnosť.

Tieto svietidlá sú určené predovšetkým do interiérov domov, bytov, kancelárií, výrobných a predajných miestností. Niektoré ale môžu byť vhodné aj do vonkajšieho prostredia, hlavne svietidlá určené do kúpeľne s vyšším IP krytím. V ponuke máme:

Zapustené bodové stropné LED svetlá a zapustené svietidlá so širokým uhlom svietenia sú skvelou alternatívou ku žiarovkám GU10 alebo MR16 s päticou a rámikom. Sú cenovo porovnateľné, majú však lepšie vyriešený odvod tepla. Keďže v žiarovke je málo miesta na elektroniku, tá často trpí prehrievaním žiarovky, kdežto u svietidiel je napájací zdroj mimo svietidla, takže nedochádza k jeho prehrievaniu, čo zabezpečí dlhšiu životnosť. Takéto svietidlá môžu byť pri rovnakom výkone užšie, preto sú vhodné aj do sadrokartónových stropov, kam by sa už žiarovky kvôli malému priestoru nad sadrokartónom nezmestili. To zároveň znamená, že tieto svietidlá nájdete aj vo výkonoch, v akých sa žiarovky GU10 a MR16 nevyrábajú. A v neposlednom rade okrem svietenia sú aj vhodnejším dizajnovým prvkom.
Prisadené LED svietidlá sú vhodné na použitie aj na stropy, kde nie je sadrokartón, resp. drevený strop, do ktorého by ste ich zapustili, napr. betónové stropy. Stačí pripojenie na 230V a môžete ich použiť ako na strope, tak aj na stene. Môžete ich ale inštalovať aj na sadrokartón, čo Vám pri prípadnej výmene zabezpečí, že Vám v sadrokartóne nezostane vyrezaný otvor.
– Špeciálnou skupinou LED svietidiel sú svietidlá určené do kúpeľne, resp. na iné vlhké miesta. Sú to svietidlá s minimálnym krytím IP44, ale skôr IP54 – tzn. že sú odolné voči veľmi drobných čiastočkám až prachotesné, ale hlavne, sú odolné voči striekajúcej vode.
LED panely sú veľmi obľúbeným osvetlením aj do domácnosti, do obchodov, hotelov, reštaurácií a aj do pracovného prostredia. Vyzerajú dobre, sú veľmi spoľahlivé a svietia plošne a prekvapivo silno.
Závesné LED svietidlá sú stropné svietidlá, ktoré sú pripevnené lankom (alebo reťazou, či kovovou tyčou) a visia zo stropu do priestoru miestnosti. Ich využitie nájdeme v obývačkách, kuchyniach, spálňach a iných miestnostiach domácností.

Tipy:

– LED svietidlá v našej ponuke nepotrebujú žiarovku, ani napájací zdroj. Oboje je súčasťou svietidla, resp. balenia.
– Ak si vyberiete svietidlo s mliečnym difúzorom v studenej bielej farbe svetla (na obrázku produktu je to vidno), mliečny difúzor do istej miery filtruje modré odtiene farby tohto svetla. Tzn. svetlo potom nie je až tak „do modra“.
– Niektoré svietidlá sú naklápateľné. Svetlo tak môžete nasmerovať, kam potrebujete.
– Závesné LED svietidlá majú nastaviteľnú dĺžku lanka, za ktoré visia zo stropu. Nastavte ich tak, aby sa pod svietidlom dalo prejsť. Výnimkou je, ak svietidlo inštalujete nad jedálenský alebo konferenčný stolík.
– V ponuke máme aj priamo stmievateľné svetlá. Ale pri voľbe vhodného stmievateľného LED zdroja, môžete stmievať aj iné LED svietidlá. Pre viac info nás kontaktujte.