Prisadené LED svietidlá

Medzi prisadené LED svietidlá radíme jednak náhrady za tradičné halogénové svetlá do stropu, určené pre povrchovú inštaláciu, a tiež rôzne nástenné svietidlá (napr. UFO lampy). Môžete ich ale inštalovať aj na sadrokartón, pri prípadnej výmene potom nezostane vyrezaný otvor. Väčšinou slúžia na použitie v interiéroch, ale UFO lampy a mini panely s krytím vyšším ako IP44 môžu byť použité aj do exteriéru. Tieto svietidlá ušetria 80% elektrickej energie a majú životnosť až 40000 hodín. To je pri bežnom svietení aj viac ako 10 rokov.

Prisadené LED svietidlá sú dostupné v troch farbách svetla: teplá biela (2700-3500K), denná biela (4000-5000K) a studená biela (5500-7000K). Všeobecne platí, že chladnejší odtieň bielej farby svetla je vhodný na miesta, kde sa vyžaduje zvýšená pozornosť a koncentrácia. Teplá biela sa hodí do domácnosti (obývačky, spálne), pretože podporuje relax. Denná biela je niečo medzi, najbližšie dennému svetlu.

Napájanie je možné priamo zo siete na 220-230V, pretože všetky naše svietidlá už majú pripojený transformátor napätia, alebo je transformátor súčasťou balenia. LED svetlá sú vrátane svetelných zdrojov, tzn. netreba dokupovať zvlášť žiarovku.