LED reflektory s pohybovým senzorom

LED reflektory si môžete kúpiť priamo so senzorom na tele reflektora, ale aj zvlášť, aby ste mohli senzor umiestniť aj vo väčšej vzdialenosti od svietidla.

LED reflektory s pohybovým PIR (Pasívny Infrarčervený Senzor) senzorom sú určené na používajú prevažne na osvetlenie menších vonkajších plôch, záhrad, okolo domu na miestach, kde nie je potrebné trvalé osvetlenie priestoru. PIR senzory po zosnímaní pohybu zopnú reflektor a ten svieti prednastavenú dobu, čím prispieva k ešte väčšej úspore. V ponuke sú reflektory a 2 alebo 3 potenciometrami, ktoré umožňujú nastaviť

1. Intenzitu svetla pri ktorej reflektor zopne

2. Dobu svietenia

3. Citlivosť senzora ( pri niektorých senzoroch nie je možné nastvovať, je daná od výroby)

Ich nespornými výhodami oproti halogénovým reflektorom sú:

  • nižšia spotreba – v porovnaní s tradičnými halogénovými reflektormi, LED spotrebujú až o 85% menej elektrickej energie
  • výrazne dlhšia životnosť až do 50 000 hodín
  • nižšia pracovná teplota 
  • možnosť voľby farby svetla

V ponuke sú MCOB (Multi Chip On Board) určené hlavne do exteriéru.

LED reflektory s PIR senzorom máme k dispozícii v troch farbách (teplotách) svetla:

Teplá biela (2500-3500K) – farba s nádychom do žlta až oranžova. Najviac pripomína klasické wolfrámové žiarovky. Je vhodná záhrad ako dekoračné oddychové svetlo, vhodná k dreveným obkladom a teplým farbám fasád.

Denná biela (4000-5000K) – neutrálna farba najviac podobná dennému svetlu. Je vhodná prakticky do všetkých priestorov. Je ideálna pre tých, ktorí si nevedia presne vybrať vhodnú farbu svetla a nechcú nič pokaziť.

Studená biela (6000-7000K) – jasná biela farba s jemným nádychom do modra. Je vhodná do priestorov vyžadujúcich koncentráciu ako sú výrobné priestory, administratívne priestory. Je najjasnejšou farbou z bielych, preto sa s ňou stretnete často pri osvetlení exteriéru, pouličnom osvetlení.

Výmena halogénových reflektorov na LED má najväčšie opodstatnenie v priestoroch, kde sa svieti viac. Napr. už pri 5 hod. svietenia denne sa Vaša investícia vráti už sa 9 mesiacov, pričom len záruka na produkt je minimálne 2 roky (pri High-End produktoch 3 roky a Profesionálnych dokonca 5 rokov) a životnosť čipov minimálne 30 000 hod.  Vo všeobecnosti platí, čim viac svietite, tým skôr sa investícia vráti. 

Je dobré vedieť:

– Pred výmenou je vhodné si overiť aký typ reflektora sa bude vymieňať, pretože halogénové a metalhalogenidové reflektory sa v svetelnom výkone výrazne líšia. Napr. 1000W halogénový reflektor = 400W MH reflektor = 200W LED reflektor

– LED reflektory nie možné stmievať

– LED reflektory označené ako High-End patria medzi typy s kvalitnejším spracovaním. Zvyčajne sa jedná o overené typy s minimálnou reklamovanosťou. Preto je na ne poskytovaná záruka predĺžená na 3 roky.

– LED reflektory označené ako Profesionálne patria medzi typy s najkvalitnejším spracovaním. Jedná o overené typy s prakticky nulovou reklamovanosťou za posledné 2 roky predaja. Tieto typy sú najvhodnejšou voľbou do priestorov vyžadujúcich nepretržité svietenie. Preto je na ne poskytovaná záruka predĺžená na 5 rokov.