LED pásy na 24V

LED pásy na 24V sa využívajú na nepriame osvetlenie interiérov reštaurácií, herní, ale aj v domácnosti na osvetlenie sadrokartónových stropov.

LED pásy sú predávané v 5m rolkách a uvedená cena je za 5m rolku. Pásy je možné deliť / strihať podľa potreby každých 2,5, 5 alebo 10cm v závislosti od typu pásu na miestach na to vyznačených. Následne je možné ich pomocou rôznych spojov a prípojok spájať. Na ovládanie intenzity resp. pri RGB pásoch aj farby svetla sa používajú stmievače resp.RGB ovládače.

LED pásy na 24V môžeme deliť podľa základných kritérií:

1. Podľa čipu a počtu čipov na m

5050 60SMD/m – 14,4W/m – 720lm/m dostupné v 5m rolkách v teplej bielej a studenej bielej.

3328 60SMD/m – 12W/m – 1100lm/m dostupné v 5m rolkách v teplej bielej, dennej bielej a studenej bielej.

2. Podľa farby svetla:

Teplá biela (2500-3500K) – farba s nádychom do žlta až oranžova. Najviac pripomína klasické wolfrámové žiarovky. Je vhodnáako dekoračné oddychové svetlo, vhodná k dreveným obkladom a teplým farbám stierok. Najčastejšie použitie v spálni a detskej izbe.

Denná biela (4000-5000K) – neutrálna farba najviac podobná dennému svetlu. Je vhodná prakticky do všetkých priestorov. Je ideálna pre tých, ktorí si nevedia presne vybrať vhodnú farbu svetla a nechcú nič pokaziť. Často pouzívaná pod kuchynskú linku.

Studená biela (6000-7000K) – jasná biela farba s jemným nádychom do modra. Je vhodná do priestorov vyžadujúcich koncentráciu ako sú pracovne, kuchyne, a pod.

RGB – jedná sa pásy s RGB čípmi 5050( čipy zložené z červenej, zelenej a modrej časti). kde sa kombináciou týchto základný farieb vytvára konečný odtieň bez možnosti navolenia klasickej bielej.

Je dobré vedieť:

– LED pásy je možné deliť len na miestach označených na delenie, inak pás nebude fungovať.

– Každý LED pás má na spodnej strane obojstrannú 3M pásku slúžiacu na upevnenie pásu k podkladu. Pred nalepením je nutné podklad očistiť a odmastiť.

– LED pásy sa napájajú zdrojmi príslušného napätia 24V. Odporúčame pre zabezpečenie životnosti zdroja vyberať zdroj s 15-20% rezervou.

– Na dosiahnutie deklarovanej životnosti je nutné LED pásy chladiť. V ponuke sú hliníkové profily vo viacerých prevedeniach, ktoré zabezpečia dostatočný odvod tepla a tým aj životnosť čipov. V prípade inštalácie bez chladenia neručíme za životnosť pásu.

– LED pásy označené ako High-End patria medzi typy s kvalitnejším spracovaním. Zvyčajne sa jedná o overené typy s minimálnou reklamovanosťou. Preto je na ne poskytovaná záruka predĺžená na 3 roky.